Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 11 Grudnia 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

Aktualności


...
11 XII 2017, 08:37:00

Kolejne cztery pracownie wychowania komunikacyjnego zostały wyposażone przez WORD w Koninie w pomoce dydaktyczne

Kolejne cztery pracownie wychowania komunikacyjnego zostały wyposażone przez WORD w Koninie w pomoce dydaktyczne

Piotr Korytkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie uroczyście przekazał na terenie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale kolejnym czterem szkołom podstawowym naszego regionu. czytaj więcej »

11 XII 2017, 08:33:00

Barbórka w szkole z górniczymi tradycjami

Barbórka w szkole z górniczymi tradycjami

4 grudnia w ZSGE odbyły się uroczyste obchody górniczego święta będące jednocześnie okazją do świętowania Dnia Patrona. Akademię barbórkową swoją obecnością zaszczycili liczni goście. Pan dyrektor Janusz Kamiński powitał w murach szkoły parlamentarzystów Ziemi Konińskiej: posłów na Sejm RP pana Tomasza Piotra Nowaka oraz pana Bartosza Jóźwiaka reprezentowanego przez Tomasza Gołaskiego. Przybyli także przedstawiciele władz samorządowych miasta Konina, w tym zastępca Prezydenta Miasta Konina - pan Sebastian Łukaszewski oraz władz oświatowych - pan Arkadiusz Chmielewski – dyrektor konińskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Powitaliśmy także ks. prałata Zbigniewa Cabańskiego – proboszcza Parafii pw. NMP Królowej Polski w Koninie, ks. Waldemara Wunsza – proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pw. Świętego Ducha w Koninie oraz ks. Tadeusza Jelinka – proboszcza Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie.

czytaj więcej »

11 XII 2017, 08:31:00

Siódemkowe świąteczne drzwi otwarte

Siódemkowe świąteczne drzwi otwarte

W świątecznym klimacie 8 grudnia 2017 roku odbyły się drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie.

czytaj więcej »

11 XII 2017, 08:26:00

Przez ostatnie kilkanaście dni w Szkole Podstawowej nr 9 im. Bohaterów Westerplatte
w Koninie czuć było prawdziwie świąteczną atmosferę. I nie chodzi tu wcale
o rozbrzmiewające w klasach kolędy ani o mikołajkowe prezenty, które szóstego grudnia wręczał brodaty święty w czerwonej czapce. Ten niesamowity nastrój to zasługa Szlachetnej Paczki, którą społeczność szkoły przygotowywała dla potrzebującej rodziny z regionu konińskiego. Zbieranie darów, kiermasze ozdób i słodkości, wspólne pakowanie paczek – na ten czas szkoła zamieniła się w prawdziwą fabrykę prezentów, w której Mikołajem mógł zostać każdy uczeń, rodzic czy nauczyciel. czytaj więcej »

8 XII 2017, 14:49:00

Józef Skrzek kolęduje w św. Wojciechu!

Józef Skrzek kolęduje w św. Wojciechu!

Tydzień przed wigilią, w niedzielę 17 grudnia o godz. 19.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej! Tym razem organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zaprosili Józefa Skrzeka. Ten genialny muzyk zaśpiewa i zagra na kościelnych organach i ukochanym Moogu najpiękniejsze polskie kolędy! czytaj więcej »

8 XII 2017, 11:34:00

Wieczór kolęd z Ad Libitum

Wieczór kolęd z Ad Libitum

Najpiękniejsze polskie kolędy usłyszymy 16 grudnia podczas koncertu w wykonaniu Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum.
czytaj więcej »

8 XII 2017, 11:33:00

Kleczew przygotowuje się na 100-lecie odzyskania niepodległości

Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego stanie w przyszłym roku w Kleczewie. w ten sposób miasto i gmina upamiętnią setną rocznicę odzyskania niepodległości. 5 grudnia br. w sali sesyjnej odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego, w skład którego wchodzą kleczewscy samorządowcy, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu i duchowieństwa. czytaj więcej »

8 XII 2017, 11:32:00

Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

W dniach 1-3.12.2017r. przeprowadzono w 27 sklepach Konina "Świąteczną Zbiórkę Żywności”. Zebrano rekordową ilość prawie 8800 kg żywności !!! Wśród najczęściej ofiarowanych produktów znalazły się: cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, olej, słodycze. Zebrana żywność została posortowana i przygotowana do zrobienia paczek. W tym roku priorytetem będą paczki dla osób samotnych, starszych, z rodzin w trudnej sytuacji. Planujemy przygotować ok. 1200 sztuk takich upominków. Lista potrzeb tworzona jest przez MOPS w Koninie, placówki dziennego pobytu dla osób starszych, Chrześcijańską Służbę Charytatywną i inne organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą dla wymienionych grup społecznych.
czytaj więcej »

7 XII 2017, 09:02:00

Koniński Klub Fotograficzny - czyli entuzjaści, którzy cały czas chcą rozwijać swoją pasję poprzez rozmowy, prezentacje zdjęć, udział w plenerach, dzielenie doświadczeniami. Jeśli lubicie robić zdjęcia i chcecie zostać klubowiczem wystarczy, że przyjdziecie do CKiS.
Spotkania - pierwsze wtorki miesiąca o godz. 18.00. Wczoraj w KKF były ćwiczenia z robienia portretu w słabym świetle. czytaj więcej »

7 XII 2017, 08:59:00

W najbliższą sobotę 9 grudnia odbędzie się XXVI Bieg o Lampkę Górniczą. Bieg od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta jak i biegaczy z całego kraju. czytaj więcej »

7 XII 2017, 08:56:00

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja Biskupa

Mikołaj należy do najbardziej popularnych świętych tak na Wschodzie jak na Zachodzie. Z jego kultem wiąże się powstały w średniowieczu zwyczaj obdarowywania dzieci w dniu 6 grudnia. Na temat tej tradycji w Polsce można przeczytać w tekstach z XVIII w. Dzieci dostawały jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki.

czytaj więcej »

7 XII 2017, 08:54:00

Wspólne działania Policji i Członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sprawdzali konińskie miejsca sprzedaży alkoholu. czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA