Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 20 Stycznia 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
pracownik magazynowy
gornik konin

Aktualności


...
20 I 2017, 08:06:00

MDK poszukuje aktorów do grupy teatralnej

MDK poszukuje aktorów do grupy teatralnej

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, po sukcesie scenicznym spektaklu „Opowieść nie tylko wigilijna”, przystępuje do realizacji kolejnego przedstawienia. W związku z tym poszukujemy aktorów do grupy teatralnej, która zrealizuje to przedsięwzięcie.
czytaj więcej »

19 I 2017, 20:09:00

Pożary w budynkach mieszkalnych

Pożary w budynkach mieszkalnych

Według statystyk prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną, co trzeci pożar powstaje w lokalu mieszkalnym – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach.

czytaj więcej »

19 I 2017, 19:14:00

Koncert charytatywny „Głosy dla hospicjów”

Koncert charytatywny „Głosy dla hospicjów”

Artur Andrus, polski dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, będzie bawił publiczność podczas kolejnego koncertu charytatywnego pod nazwą „Głosy dla hospicjów”. W trakcie wydarzenia, które 17 lutego odbędzie się w DK „Oskard” w Koninie, zbierane będą pieniądze na działalność Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. czytaj więcej »

19 I 2017, 18:32:00

Z NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKI – STAN WOJENNY

Z NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKI – STAN WOJENNY

Poznawanie jednostkowych losów i przybliżenie uczestnikom dramatycznych wydarzeń z najnowszej historii Polski, popularyzowanie wiedzy o najnowszej historii Wielkopolski, inicjowanie poszukiwania źródeł historycznych i możliwość ich przedstawienia, kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych takich jak: wolność, pluralizm, tolerancja, krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży - to tylko niektóre z założeń konkursu: „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży” dla uczniów IV-VI klas szkoły podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty i Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Poznaniu. Organizatorem rywalizacji było Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.
czytaj więcej »

18 I 2017, 16:26:00

XIV Olimpiada Sportowa z Bolkiem i Lokiem

XIV Olimpiada Sportowa z Bolkiem i Lokiem

Dnia 17.01.2017 r. o godz. 9.30 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „Z Bolkiem i Lolkiem na sportowo – jest zdrowo!” Po uroczystej defiladzie, zapalonym zniczu i zaśpiewanym przez Michalinkę Gościniak Hymnie Polski nastąpiły prawdziwe sportowe zmagania. czytaj więcej »

18 I 2017, 11:52:00

O jedności chrześcijan

O jedności chrześcijan

W niedzielę (15 stycznia) w kościele pw. św. Ducha – parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego uroczystym nabożeństwem ekumenicznym zainagurowana w naszym regionie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlili się o to księża katoliccy oraz pastorzy wraz z wiernymi. Gościem honorowym był bp senior Bronisław Dembowski, a w nabożeństwie uczestniczył reprezentujący prezydenta Konina Józefa Nowickiego zastępca Sebastian Łukaszewski. czytaj więcej »

17 I 2017, 12:11:00

Ćwiczenia na lodzie

Ćwiczenia na lodzie

15 stycznia 2017r. nurkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego z JRG nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie, w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa na lodzie. Ćwiczenia odbyły się w miejscu zaproponowanym przez Prezesa OSP Krzymów dh Juliana Tomickiego - na stawie w miejscowości Krzymów.
czytaj więcej »

17 I 2017, 08:46:00

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Kosmonautów

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Kosmonautów

Tragicznie zakończył się pożar mieszkania w wieżowcu przy ul. Kosmonautów 12 w Koninie. Tuż przed godz. 11.00, 15stycznia br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu dymu w budynku wielorodzinnym.
czytaj więcej »

16 I 2017, 19:22:00

III liga siatkówki mężczyzn w Gminie Rzgów

III liga siatkówki mężczyzn w Gminie Rzgów

Dnia 13 stycznia br. w remizie OSP Osiecza odbyło się drugie zebranie organizacyjne dotyczące utworzenia drużyny siatkarskiej, która przystąpiłaby do rozgrywek III Ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej w sezonie 2017/2018. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu zawodników głównie z terenu gminy Rzgów zainteresowanych grą w klubie.
czytaj więcej »

16 I 2017, 19:03:00

Padł rekord - 240 tys. zł dla WOŚP

Prawie 240 tys. zł koniński sztab zebrał podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To rekord. czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA
supramed

SPORT

11 I 2017, 15:18:00
Luks Wilki Wilczyn vs Trefl Lębork

"Absolwenci” ponownie na I miejscu w turnieju piłki nożnej

Amatorzy zagrają 8 stycznia

MARIA STRANC - DZIEWCZYNA NA MEDAL

Otrzymali stypendia

Mikołajki z ju-jitsu

KULTURA

16 I 2017, 14:34:00
Malarstwo Adama Molendy

Akademia Filmowa „Otwórz oczy!” inspiruje od 15 lat

Artystyczne ferie w KDK

Karnawałowe ,,Dzieciaki w CENTRUM’’

Romeo i Julia w KDK

"Konin wczoraj" akwarele Kazimierza Białkowskiego